Sötétkamra keresztyén: hitéletét titkon, a sötétben éli, hogy más meg ne lássa.
Novemberi keresztyén: közelében az embert a hideg rázza.
Nézőközönség keresztyén: érdeklődik, lelkesedik,de nem vesz részt semmiben.
Porcelán keresztyén: vigyázni kell vele, mert érzékeny és könnyen sértődik.
Kirakat keresztyén: kifelé szépet mutat, de élettelen, mint egy kirakati bábu.
Látszat keresztyén: képmutató, azaz hamis képet mutat önmagáról.
Névleges keresztyén: csak a neve az, de ő maga halott.
Tamáskodó keresztyén: aki csak azt hiszi el, amit lát.
Mentsen Uram! - keresztyén: aki a szenvedésnek még a gondolatától is visszariad.
Ágaskodó keresztyén: csak egy a fontos számára, hogy ki a nagyobb? - természetesen ő maga!
Világítólámpás keresztyén: olvasd el Máté 5,16-ot! (Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.)
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
bébiborn 2007.11.19. 14:08:31
És nekünk azt kellene látnunk, hogy most ilyen, vagy olyan, de nem marad ilyen, vagy olyan.
Deák Gabriella 2007.11.19. 16:02:17
Szerintem egy olyan ember írta ezeket a megállapításokat, aki maga is egy keresztény gyülekezet tagja.Nagyon is jól látja és átérzi, hogy keresztényként milyen hibákba eshetünk, ha netalán már nem érezzük az "első szeretetet", ami megtérésünkor oly meghatározó és átformáló volt.
,De azért van panaszom ellened; hogy az első szeretetedet elhagytad." szól a Jelenések könyve 2.fejezet 4.versében
Hogyan lanyhul meg az első szeretet? Az egyikünknél a földi gondok nyomják el azt, a másikunknál a "világ barátsága", gőg, becsvágy és még mennyi minden.
Természetesen nem szabad skatulyázni és azt is fontos látni, hogy van lehetőségünk arra, hogy ne ragadjunk bele egy állapotba.Minden nap egy új kegyelem, tehát van lehetőség a hitben szeretetben növekedni.
De!Ettől ezek a jelenségek még persze vannak.Bár az is igaz, hogy leginkább az Úr látja, hogy kinek mi van a szívében és Ő irgalmas, mert "megemlékezik arról,hogy por vagyunk." .
Ezeket a megállapításokat felfoghatjuk lelki tükörként is.Szükségünk van az önvizsgálatra így naponként meg kell térnünk."Csak a bűnbánat tartja frissen a Megváltó iránti szeretetet: ,,Térj meg, mert ha nem, gyertyatartódat kimozdítom helyéből!"
bébiborn 2007.11.19. 17:43:31
átformál. A lelki tükröt Atyánk állitja elénk, és szerencse, hogy nem ilyen bélyegzős stilusban. Bocsáss meg Gabriella, szerintem nem méltó felsorolás, sem a keresztény szemléletmódhoz, sem a blogodhoz, ami egyébként valóban jó.
És az utolsó megállapitásod pedig.....inkább zsarolásként hat, mintsem szeretettel vonzani az embereket az Atyához.
Deák Gabriella 2007.12.05. 19:28:25
Nem értem, hogy melyik megállípításomnál érzed azt, hogy ez zsarolásként hat.
Nem én mondtam, hanem az Úr jelenti ki igéjében.Így szól:
"Az Efézusbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezeket mondja az, aki az ő jobb kezében tartja a hét csillagot, aki jár a hét arany gyertyatartó között: Tudom a te dolgaidat, és a te fáradságodat és tűrésedet, és hogy a gonoszokat nem szenvedheted, és megkísértetted azokat, akik apostoloknak mondják magukat, holott nem azok, és hazugoknak találtad őket, és terhet viseltél, és béketűrő vagy, és az én nevemért fáradoztál és nem fáradtál el. De az a mondásom ellened, hogy az első szeretet elhagytad. Emlékezzél meg azért honnét estél ki, és térj meg, és az előbbi cselekedeteket cselekedd, ha pedig nem, és a te gyertyatartódat kimozdítom a helyéről, ha meg nem térsz.”Jel. 2:1-5
1.Az efézusi gyülekezet letért arról az útról, melyet Isten Fia mutatott a tanítványainak. Az a szeretet és az engedelmesség útja volt.Ami igazán eltűnt, az a szeretet és az egység volt.Ezért szól a megtérésre való hívás.
2.Megtérésre való hívás, nem zsarolás.Térj meg: ez a kifejezés bûnbánatra indít, megfordulásra. Az ilyen megtérésre hívás nagyon fontos sokunk életében.A Térj meg! hívása ,döntésre szólít:jelentheti, hogy újat kezdhetek,új nap, új kegyelem, aktivizálhat, hogy térjek meg a "látszat hívőség"-ből , életem Szent Lélek által áthatott legyen.
Luther Márton, aki sok viaskodás után találkozott Isten igazságával a Krisztusban, így kezdi 95 tételét: „Amikor a mi Urunk és Mesterünk, Jézus Krisztus azt mondta: »Térjetek meg!« – azt akarta, hogy a hívek egész élete megtérés legyen.” – „A test megöldöklése” „a magunk vádolása, ami az igazi belsõ bûnbánat, eltart egészen a mennyek országába való bemenetelig” .